SitemapContactEnglish
Tickets

 

Laatste nieuws

Del Potro in finale na demonstratie tegen Berdych


Krijgt het ABN AMRO World Tennis Tournament voor het eerst sinds dertig jaar een Argentijnse winnaar? Die kans is vijftig procent. Juan Martin del Potro is nog één overwinning verwijderd van de titel. Als hij zondag in de finale Roger Federer of Nikolay Davydenko verslaat, treedt hij in de voetsporen van zijn legendarische landgenoot Guillermo Vilas. Die won in 1982 de finale van Jimmy Connors, ook al zo’n grootheid uit de tennisgeschiedenis die in Ahoy aantrad.

Del Potro maakte een grootse indruk in de halve finale tegen de Tomas Berdych, die in beide sets (6-3, 6-1 in vijf kwartier) zijn eerste servicegame verloor en die geen moment in zijn spel leek te komen. De Argentijnse nummer tien van de wereld, terug van een polsblessure die hem in 2010 bijna heel het seizoen aan de kant hield, kwam geen moment in problemen. Zijn machtige slagen vanaf de baseline zorgden er voor dat zijn drie plaatsen hoger ingeschaalde tegenstander  voortdurend onder druk stond. Del Potro hoefde slechts in één game breakpoints toe te staan, maar hij werkte ze alle drie met groot vertoon van macht weg.

Berdych stelde licht teleur gezien zijn uitstekende prestaties dit seizoen. Hij won het ATP-toernooi van Montpellier en had tot zaterdag twaalf partijen gewonnen en slechts één verloren, in de kwartfinale van de Australian Open tegen Rafael Nadal. Maar tegen Del Potro kon hij zijn reputatie niet waarmaken. Daarvoor serveerde hij te slecht, zijn percentage eerste services was slechts 49. Nadat hij in de eerste set een setpunt tegen had gekregen door een voetfout op zijn tweede service, leek hij alle moed te verliezen.

In de tweede set liep Del Potro vlot uit naar 5-0 en was de strijd gestreden. Twee grote namen op de baan garandeert niet automatisch spektakel, bleek  weer eens. Hopelijk is de eindstrijd spannender. Del Potro speelt voor de veertiende keer een finale. Daarvan won hij er vier, waarvan die in de US Open van 2009 tegen Federer de belangrijkste was.  “Ik kom elke dag dichter bij mijn oude niveau,” vond Del Potro. “Maar er is nog een hoop werk te verzetten voor ik me in de strijd kan mengen om de eerste plaats op de wereldranglijst.”

Klik hier voor de video van het interview met Del Potro na de wedstrijd
Klik hier voor de video met de samenvating van de wedstrijd

  



Terug naar het overzicht


Hospitality

Tennis meets business

Op het ABN AMRO World Tennis Tournament worden tennisrecords gebroken en zakelijke relaties verstevigd.

 

 

Bezoek Ahoy

Bezoek Ahoy

Vind hier alle informatie over de locatie, eten en drinken, bereikbaarheid, parkeren, Tennis Plaza en Sports Plaza en diverse acties.

 

 

Kaartverkoop

Kaartverkoop

Koop nu tickets voor het 39e ABN AMRO World Tennis Tournament! Wacht niet langer en bestel nu voor de beste plaatsen!

 

 

Wheelchair

Rolstoeltennis

Het ABN AMRO World Wheelchair Tennis Tournament vindt gelijktijdig plaats met het hoofdtoernooi. Klik hier voor alle informatie

 

 

Laatste nieuws

Laatste nieuws

Lees hier het laatste nieuws over het ABN AMRO World Tennis Tournament en andere zaken die te maken hebben met het toernooi.

 

 

Nieuwsbrief



BEN JIJ TENNISFAN?

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws rondom het ABN AMRO World Tennis Tournament.