Laatste nieuws
Ivan Ljubicic ouderwets op dreef in Ahoy Rotterdam
Ivan Ljubicic heeft het weer geflikt. De Kroaat versloeg in de kwartfinales na een spannend duel de Cyprioot Marcos Baghdatis (6-4, 6-7, 7-6), waardoor in de volgende ronde Jo-Wilfried Tsonga wacht.
De toeschouwers in het goed gevulde Ahoy kregen op de vrijdagmiddag waar voor hun geld. Ljubicic, de voormalige nummer drie van de wereld, en Baghdatis presenteerden twee uur en vierentwintig minuten een waar spektakelstuk. Ljubicic kreeg in de tiebreak van de tweede set zijn eerste matchpoint. Die buitenkans kon hij niet verzilveren, maar in de tiebreak van de beslissende set was Ljubicic goed bij de les. “In de tweede set maakte ik in de tiebreak een paar kostbare fouten,” vond Ljubicic, die in 2005 en 2007 al eens in de Rotterdamse finale stond. “Ik ben blij met de zege, want ik had al viermaal van Baghdatis verloren. In 2008 gaf ik niet veel meer voor mijn carrière. Ik was vader geworden en kampte met een ernstige blessure. Nu sta ik hier weer in de halve finale. Het zal een aardige partij tegen Tsonga worden, want wij hebben allebei hetzelfde speltype.”
Ljubicic staat voor de vierde keer in zijn loopbaan in de halve eindstrijd van het ABN AMRO World Tennis Tournament. Hij heeft de toeschouwers de afgelopen jaren bij een toernooizege regelmatig een rondje beloofd. “Die belofte geldt nog steeds. Ik heb nu wel pech dat Ahoy grondig verbouwd is en vijfduizend meer zitplaatsen heeft.”



















