Laatste nieuws
Djokovic, Söderling en Murray in 38e ABN AMRO World Tennis Tournament
Novak Djokovic, Robin Söderling en Andy Murray zijn de lijstaanvoerders tijdens het 38e ABN AMRO World Tennis Tournament, dat wordt gehouden van 7 tot en met 13 februari 2011. Met Tomas Berdych, David Ferrer en Mikhail Youzhny zijn maar liefst zes top-10 spelers in Rotterdam aanwezig. Het ABN AMRO World Tennis Tournament kent hiermee opnieuw een topbezetting.
Toernooidirecteur Richard Krajicek: “Het is een deelnemersveld waar wij zeer trots op zijn. Met vijf van de acht spelers die komende week uitkomen in de ATP World Tour Finals in London heeft het ABN AMRO World Tennis Tournament een topbezetting. Ik verwacht een mooie strijd om de titel in Ahoy.”
Dankzij de aangepaste regels voor de ATP 500 toernooien, kunnen de top-30 spelers van het ABN AMRO World Tennis Tournament voor het eerst al in november bekend gemaakt worden.
De volgende spelers zijn in februari in ieder geval in Rotterdam aanwezig:
Novak Djokovic (3), Robin Söderling (4), Andy Murray (5), Tomas Berdych (6), David Ferrer (7), Mikhail Youzhny (10), Jurgen Melzer (11), Jo-Wilfried Tsonga (13), Marin Cilic (14), John Isner (19), Marcos Baghdatis (20), Nikolay Davydenko (22) en Ernest Gulbis (24). De deelnemerslijst bevat hiermee maar liefst drie spelers die het ABN AMRO World Tennis Tournament eerder wisten te winnen. Söderling is titelverdediger, Murray won in 2009 en Youzhny schreef het toernooi in 2007 op zijn naam. Richard Krajicek: “Het is een goed teken dat spelers graag terugkeren. De spelers die wij vandaag presenteren zijn immers graag geziene gasten in ieder toernooi. En we zijn niet alleen blij met de bekende gezichten maar we zijn ook zeer tevreden met spectaculaire debutanten als Cilic, Isner en Gulbis.”
De Nederlandse inbreng zal in ieder geval gevormd worden door Thiemo de Bakker en Robin Haase. Richard Krajicek: “Ik ga er van uit dat in ieder geval Thiemo direct in het toernooi toegelaten zal worden. Als Robin geen wildcard nodig heeft zal ik die ook aan een Nederlandse speler beschikbaar stellen.” De overige wildcards zullen in een later stadium bekend gemaakt worden.
De presentatie van de spelers vond plaats in Ahoy Rotterdam, waar het 38e ABN AMRO World Tennis Tournament van 7 tot en met 13 februari 2011 wordt gehouden in het geheel vernieuwde Sportpaleis van Ahoy.



















